Badanie słów kluczowych

W procesie pozycjonowania jak i przy prowadzeniu kampani PPC pierwszym etapem działań jest zawsze analiza rynku, konkurencji w celu ustalenia najlepszego rozwiązania dopasowanego do budżetu jak i wymagań klienta. W tym celu prowadzimy badanie skuteczności i konwersji słów kluczowych i dobieramy tylko takie które przynoszą potencjalnych klientów na Państwa strony.

badanie słów kluczowychIstnieje olbrzymia liczba popularnych, bardzo konkurencyjnych słów kluczowych, dla których uzyskanie wysokiej pozycji może być bardzo kosztowne, często nawet nie opłacalne lub po za zasięgiem mniejszych firm z małym budżetem. W takiej sytuacji należałoby skupić się na frazach bardziej niszowych, szczegółowych, opisujących dokładne produkty. Taka strategia pozwoli pozyskać na stronę klientów, którzy będą bardziej zainteresowanych naszą ofertą, co przekłada się często na większą sprzedaż, niż przy wyborze bardziej ogólnych słów kluczowych.


Czym kierować się przy badaniu słów kluczowych?


Na pewno nie należy się skupiać na ogólnych słowach, typu: "biuro rachunkowe". Zdecydowanie lepiej dobrać słowa lokalne związane z miejscowością w której działamy, czyli np. "biuro rachunkowe Wrocław". W procesie pozycjonowania takiego słowa będziemy potrzebować kilkukrotnie mniejszego budżetu, a efekt z pozyskanego ruchu przełoży się na zdecydowanie większą sprzedaż.

Należy zastanowić się, jakie słowa najtrafniej opiszą naszą stronę oraz zamieszczoną na niej ofertę. Mogą to być frazy składające się z wielu członów. Warto również zapoznać się ze stronami konkurencji w celu analizy, jakie słowa umieszczają w tytułach stron, meta tagach oraz nagłówkach.


Oferta


W ramach pozycjonowania kompleksowego przeprowadzimy dla Ciebie dokładną analizę i przedstawimy słowa kluczowe, które najtrafniej opiszą Twoją ofertę i wygenerują odwiedzających potencjalnie zainteresowanych Twoimi usługami. Nasze raporty posiadają szacunkowe statystyki dotyczące miesięcznych wyszukań na dobrane słowa kluczowe, dzięki czemu każdy jest w stanie wyliczyć i oszacować czy inwestycja w pozycjonowanie będzie dla niego opłacalna.

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem badania słów kluczowych - skorzystaj z formularza kontaktowego


Czy wiesz że...


Jakie są korzyści z pozycjonowania
Dlaczego warto zadbać o Optymalizacje kodu strony ?
Czym tak naprawdę jest Pozycjonowanie ?

Formularz

Kontaktowy

Zostaw numer

Oddzwonimy!

Zamów wizytę

przedstawiciela